نقشه بمبئی در فرانسه، آلمان و بریتانیا خنثی شد

شمشیر کشی القاعده در قاره سبز

بعد از ماجرای 11 سپتامبر و حمله القاعده به ایالات متحده اروپا و غرب همواره شبح حملات مرگبار توسط القاعده را به دنبال خود حس می کند. در طول چند ماه گذشته هشدارهای امنیتی در اروپا افزایش یافته بود و گزارشات محرمانه ای از وقوع حملات القاعده شنیده می شد. نخستین نشانه ها در فرانسه علنی شد; برج ایفل پاریس سه شنبه شب برای دومین بار در کمتر از دو هفته در معرض تهدید بمب گذاری از سوی تروریست های ناشناس قرار گرفت و تخلیه و بازرسی شد.
یک تلفن کننده ناشناس در ساعات نخستین شب از یک تلفن همگانی در یکی از مناطق پاریس در تماس با آتش نشانی از کارگذاری بمب در برج ایفل خبر داد و پلیس با تخلیه برج و بازرسی محل نتوانست عامل انفجاری پیدا کند.
در زمان بروز این رویداد حدود 700 گردشگر سرگرم دیدار از طبقات برج ایفل که ظرفیت پذیرش حدود 5000 نفر را دارد، بوده اند.
در خبرهای منتشر شده از این رویداد همچنین فاش شد که ایستگاه قطار 'سنت میشل' در مرکز پاریس نیز 24 ساعت قبل برای دومین بار به بمب گذاری تهدید شده است.
روز 15 سپتامبر (24 شهریور) پاریس شاهد رخداد مشابهی در این دو نقطه بود.
در آن روز همزمان با تصویب قانون ممنوع شدن استفاده از برقع در مکان های عمومی پنج فرانسوی نیز در نیجر توسط القاعده مغرب ربوده شدند. فردریک پچنارد یک مقام ارشد پلیس ملی فرانسه چند روز پیش اعلام کرده بود مقامات این کشور فعالیت های تروریست های القاعده در شاخ آفریقا را برای انجام فعالیت های تروریستی در فرانسه رهگیری کرده اند.
القاعده پیش از این فرانسه را تهدید کرده بود که در صورت تصویب این قانون دست به اقدام تلافی جویانه می زند.
چهارشنبه اعلام شد انجام یک سلسه عملیات تروریستی در شهرهای آلمان، بریتانیا و فرانسه کشف و خنثی شده است. برنامه ریزی این حملات از سوی القاعده در پاکستان صورت گرفته، اما در پی حملات هوایی آمریکا این طرح ها ناکام مانده اند.
به گفته رسانه های غربی، سازمان های امنیتی آمریکا موفق به کشف یک سلسله حملات تروریستی در شهرهای بزرگ اروپایی، از جمله در بریتانیا، آلمان و فرانسه شده اند. این حملات در پاکستان برنامه ریزی شده و قرار بوده که به طور همزمان به اهدافی در شهرهای اروپایی حمله شود. شبکه خبری "اسکای نیوز" از بریتانیا و روزنامه آمریکایی"وال استریت ژورنال" گزارش می دهند، برنامه ریزی در مراحل پیشرفته ای قرار داشته، اما عملیات قرار نبوده که به زودی اجرا شود.
هنوز از اهداف مشخص تروریست ها در شهرهای اروپایی خبری منتشر نشده است
برنامه عملیات تروریستی اخیر مشابهت های فراوانی با حمله ی القاعده در بمبئی در سال 2008 میلادی داشته است. در حملات تروریستی بمبئی دو هتل و چندین مکان دیگر به طور همزمان مورد یورش مهاجمان مسلح قرار گرفتند. تحقیقات بعدی نشان داد، تروریست ها از پاکستان به هندوستان نفوذ کرده بوده اند. در حملات بمبئی حدود 160 نفر کشته و بیش از 300 نفر زخمی شدند.
گزارش "اسکای نیوز"تایید می کند که شبکه تروریستی القاعده طراح این سلسله حملات جدید بوده است.
سازمان های امنیتی اروپا و آمریکا در کشف این حملات و مبارزه با آن همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته اند. نخست پس از تبادل اطلاعات میان سازمان های امنیتی آلمان، بریتانیا، فرانسه و آمریکا با یکدیگر، ابعاد برنامه تروریست ها روشن شده است.
شبکه ای.بی.سی نیز به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکا گزارش داد که واشنگتن نیز احتمالا هدف این حمله قرار می گرفت و باراک اوباما رییس جمهور آمریکا نیز در جریان این تهدید قرار گرفته بود.
سازمان امنیت و اطلاعات آلمان در ویسبادن در پاسخ به پرسش خبرگزاری آلمان در این زمینه سکوت کرده و از ابراز هرگونه موضع گیری خودداری کرده است. در آمریکا نیز تاکنون مقامات امنیتی واکنشی به گزارش های رسانه ها از خود نشان نداده اند.
شبکه خبری "ای بی سی" در آمریکا نیز با تایید وجود چنین حملاتی در اروپا مدعی است که یک آلمانی مظنون به فعالیت های تروریستی، پس از دستگیری این اطلاعات را لو داده است. این فرد مظنون قصد سفر به اروپا را داشته، اما در افغانستان بازداشت شده است.
روزنامه وال استریت ژورنال در گزارش خود همچنین آورده است که سازمان امنیتی آمریکا با انجام حملات هوایی به القاعده، این برنامه تروریستی را ناکام گذاشته است. ظاهرا هواپیماهای بی سرنشین آمریکا مواضع تروریست ها در ولایت وزیرستان پاکستان را نابود کرده اند. در این گزارش تاکید شده که در ماه گذشته تعداد حملات هوایی به این مناطق نا آرام در پاکستان بیش از مجموع تمامی حملات در شش سال اخیر بوده است.
روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی خبر داد که تعداد حملات هوایی توسط هواپیماهای بی سرنشین در ماه های گذشته "افزایش چشمگیری" را نشان می دهد. تنها در ماه سپتامبر 2010 دست کم 20 حمله هوایی به مواضع شورشیان گزارش شده است.
در حملات بمبئی، بزرگترین شهر هند، افراد مسلح در چندین نقطه حساس شهر، از جمله مراکز تجاری، ایستگاه های خط آهن و هتل های بزرگ، اقدام به تیراندازی و بمب گذاری کردند.
آن حملات به کشته شدن بیش از 170 تن، زخمی شدن بیشتر از 300 تن و آسیب جدی به تاسیسات شهری منجر شد.
آن واقعه در روز 25 نوامبر 2008 در سطحی گسترده و با خشونتی کم سابقه آغاز شد و پس از مداخله پلیس و ارتش هند در روز 29 نوامبر خاتمه یافت.
دولت هند پیکارجویان لشکر طیبه که مقر آن در پاکستان است، را مسبب آن حمله اعلام کرده بود. نیروهای القاعده براثر حملات هوایی در پاکستان و افغانستان به شدت ضعیف شده بودند اما این گروه با کوچ بخ قاره سیاه توانست قدرت مالی و عملیاتی خود را بازیابد ؛ آنچه محرز است اطاق فکر القاعده همچنان در پاکستان مستقر است اما تزریق نیروهای جدید و منابع مالی آفریقایی قدرت عملیاتی آنها را به شدت افزایش داده است . مقامات امنیتی اروپا ادعا می کنند توطئه جدیدی در کار نیست و حمله قریب الوقوع روی نخواهد اما هر لحظه ممکن است فرمان عملیات صادر شود. برخی از برج ایفل فرانسه همانند برج های دو قلوی نیویورک یاد می کنند فرو خواهد ریخت

روزنامه مردم سالاری

/ 2 نظر / 30 بازدید
استعداد کشف نشده!!!

ما از همان ابتدای خلقتمان درسخون بوده ایییییییییم!!!!بهههله! علیکم السلام.... چه احوال؟چه خبرمبرا؟؟ خدایی از کجای پست من فهمیدی من بچه درسخون شدم؟؟؟[نیشخند][نیشخند][نیشخند]

شیطان

سالهاست که ماهی نمیگذره بدون اینکه خبر حمله و کشت و کشتار از دوطرف اعلام نشنه و کلی آدم بیگناه نفله نشند .... نمیدونم .. نمیدونم به کجا میخواد بکشه این کشمکش .. یکی از ضررهای وضع موجود اینه که به خاطر و یا به بهانه همین اقدامات تروریستی دنیا سریعتر به طرف دنیای جرج اورول میره .... سلام رفیق مهریان