معادله ای برای آغاز جنگ صلیبی

علی ودایع : بوی خشونت کام جهان را کور کرده است. نژادپرست های ارپایی با عنوان «جنبش پگیدا» ، تروریست های تکفیری داعش موسوم به «دولت اسلامی» را برای ازسرگیری جنگ های صلیبی همراهی می کنند.
این روزها،دنیا به کام افراطی ها شیرین است.
سیاستمداران پشت ژست های مدافع حقوق بشر و مردم دوستی تنها به منافع شخصی و حزبی خود فکر می کنند تا هزاران نفر در خاورمیانه قربانی تروریسم شوند و در آینده همان گونه که حوادث تروریستی پاری ثابت کرد،اروپا مقصد آینده تروریست های تکفیری اروپایی باشد.
غربی ها در وضعیت به وجود آمده قطعا مقصر هستند.
اردیبهشت ماه سال 91 و در میانه بهار عربی تئوری «هلال سلفی» مطرح شد اما هیچ کس آن را جدی نگرفت تا امروز سلفی ها به بزرگ ترین بحران امنیتی تبدیل شوند.
در سال هایی که اسلام گرایی خشن با تعابیر موهوم که هیچ شباهتی به تسنن یا تشیع نداشت،رشد پیدا کرد؛انواع توهین ها علیه اسلام ترویج پیدا کرد.
گویی براساس برنامه ای مدون برای جنگ های صلیبی همه باید افراط و توهین را همزمان و همراه با هم تبلیغ کنند. دیکتاتورهای عرب حاشیه خلیج فارس یا رئیس جمهوری متوهم ترکیه با ادعای عثمانی گری در یک طرف و د ناسیونالیست های افراطی و اسلام ستیز غرب جهان را همراه با هم به آشوب کشیده اند.
این درست است که حمله به دفتر نشریه فکاهی شارلی ابدو محکوم است و دین اسلام حملاتی نظیر آنچه که در پاریس به وقوع پیوسته جایز نمی داند،اما آنچه در پاریس به وقوع پیوست به واقع عملیاتی فراتر از اقدامتی بود که نظیر آن را القاعده علیه غرب یا حتی 11سپتامبر انجام داده بود ، است.
ساده انگارانه ترین فکر این است که دولت اسلامی به حکمرانی در عراق و سوریه بسنده کند. القاعده تنها ویران می کرد اما داعش یا همان خلافت دولت اسلامی از شرق چین تا غرب آفریقا را می خواهد.
جنگ های صلیبی طعامی دلچسب برای نیروهای افراطی و تروریست است.برخلاف تصویرسازی های رسانه های غربی، تروریسم تنها به بنیادگرایان اسلامی خلاصه نمی شود. دور نیست روزهایی که ناسیونالیست های افراطی همانند تروریست های تکفیری و با نگاه نژادپرستی دست به خشونت بزنند.
در میان این بلبشو تنها پاپ فرانسیس بود که به صورت تلویحی از کاریکاتورموهن نشریه شارلی ابدو انتقاد کرد. این موضع گیری کفایت نمی کند.
جهان نیاز به منطق و گفت و گو دارد. از تخاصم و جنگ تنها چیزی که عاید ملت های می شود کشتار و قتل عام های فجیع است.
خیلی زود دیر می شود ، فکری باید برای شکل گیری جنگ های صلیبی باید اندیشید.

/ 0 نظر / 35 بازدید