وحشت و حمله ترامپ

ترامپ با تمسخر و تحقیر پسرتگزاسی تلاش کرد در عمل اقتدار خود را به رخ دموکرات‌ها و منتقدانش بکشد. اما این رویکرد رئیس جمهوری آمریکا نشان می‌دهد که او از آینده به شدت واهمه دارد.

شخصیت شناسی ترامپ نشان می‌دهد که او زمانی دست به حمله دیوانه وار می‌زند که خود را در معرض تهدید کشنده ببیند.

ادبیات توهین آمیز ترامپ اگرچه برای هوادارانش محبوب است اما موجب ناخرسندی جامعه نخبگان آمریکا می‌شود. نکته حائز اهمیت اینجاست که در حکومت ایالات متحده، سیستم است که تصمیم می‌گیرد چه اتفاقی رخ بدهد و اتفاقا ترامپ در حال تحریک سیستم است.

توهین ترامپ جبهه منتقدان ترامپ را بایکدیگر منسجم‌تر خواهد کرد. 

دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا ضمن تصویب یک قطعنامه، توانسته اند یک نمایش مهیج‌هالیوودی برای بازسازی ماجرای «واترگیت» و سرنوشت «ریچارد نیکسون» ترتیب دهند.

شهادت هفته گذشته «آلکساندر ویندمن» افسر ارتش و یکی از کارشناسان پیشین شورای امنیت ملی آمریکا در امور اوکراین ، به زودی دامنه گسترده‌تری از اتهامات را متوجه ترامپ خواهد کرد. نکته حائز اهمیت اینجاست که ترامپ از ابتدای حضور با اتهامات رنگارنگی همانند رسوایی «راشاگیت»، پرداخت رشوه به خانم‌های پورن استار، فرار مالیاتی و تخطی از قانون متهم شده است.

رئیس جمهوری آمریکا به عالم و آدم در واشنگتن حمله می‌کند اما واقعیت این است که او از سقوط می‌ترسد. آنگونه که روزنامه نیویورک تایمز حدود 3 ماه پیش نوشته بود، «ترامپ خودش مقدمات استیضاح و برکناری خودش را فراهم می‌کند.»

/ 0 نظر / 69 بازدید