برق شمشیر سردار

زمانی که نتیجه انتخابت مجلس شورای اسلامی اعلام شد ؛ مقامات رایحه خوش خدمت سرمست از پیروزی اصولگرایان قهقه مستانه سر می دادند – بیان می داشتند همه چیز در چنگ ماست -  آنچنان به بد مستی های خود ادامه دادند تا ماه نحسی به نام آبان 87 از راه رسید

آبان سال 87 را می توان نحس ترین روز های دولت نهم طلقی کرد.

گویا مازندران و مازندرانی ها بود و نبودشان برای احمدی نژاد دردسر شده است!

در ماجرای کردان ریاست جمهوری به شدت از وی حمایت کرد و حامیان وی دست به هر کاری از رشوه تا تهدید نمایندگان زدند ؛ اما نهایتا مجلس که وجه و غرور خود را در خطر می دید با رای قاطع به علی کردان رای عدم اعتماد داد. از پی این ماجرا علی اکبر جوانفکر که یکی از مشاوران نزدیک محمود احمدی نژاد به شمار می رفت در طی مقاله ای بعد از حمله به مطبوعات و پوشش خبری ماجرای استیضاح با لحن نسبتا تندی بر مجلس و بهارستانی ها تاخت و از علی لاریجانی  و حداد عادل گرفته تا دیگر نمایندگان به دلیل "استیضاح غیر قانونی کردان" و" عدم اقامه نماز اول وقت " دارای عدم صلاحیت نمایندگی دانست.

این مقاله که بی شک منعکس کننده نظرات دولت می توان قلمداد کرد کافی بود تا چشم انتظار یک جرقه بنشینیم برای شعله ور شدن آتش اختلافات میان دولت و مجلس که آن جرقه در جریان سفر هفته گذشته ریاست جمهوری به مازندران روی داد و نمایندگان ملزندران در مجلس شورای اسلامی مورد بی حرمتی واقع شدند و به قول یکی از نمایندگان شاخ و شانه برای نمایندگان کشیده شود.

ماجرای بی حرمتی به نمایندگان آن گونه که نماینده آمل روایت می کند در جریان سفر هیئت دولت به مازندران و  جلسه 87/8/24 در گرداگرد میر هیئت دولت به دنبال صندلی خود گشتند که نهایتا جایگاه خود را در کنار خبرنگاران و همراهان جستند ؛  با نیم ساعت صبر و تحمل محل را ترک کردند.

 مراسم اهدای قرآن در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گردشگری نیز اعتراضات شدیدی را از پی داشته  گرچه نمایندگان مدعی اند موضوع رای اعتماد به محصولی و بی حرمتی به قرآن دو مقوله جدا از یکدیگر می‌دانند. ماجرای رای اعتماد به محصولی به گونه‌ای پیچیده شده است که بسیاری از نمایندگان تحلیل قطعی از این رای اعتماد ارائه نمی‌دهند.

جلسه درون گروهی اصولگرایان حاشیه های جالبی داشت ؛ ارائه سندی در رابطه با خرید قطعه زمینی توسط محصولی از ستاد اجرایی فرمان امام ، شبهاتی در مورد میزان ثروت و دارایی های محصولی مطرح گردید که گویا نقطه اتکای نمایندگان مخالف خواهد بود ؛ لاریجانی در طی جلسه با طعنه و کنایه سخن می گفت و رای متزلزل محصولی نیز سندی است بر این که مجلس و به خصوص شخص لاریجانی تصمیم بر احقاق خود در مقابل آقای احمدی نژاد گرفته است.

و اما در تمام گیر و دارهای بهارستان – پاستور ؛ هاشمی رفسنجانی برق شمشیر خود را به حامیان دولت نشان داد تا همراهی خود را با منتقدین پروپاقرص دولت نشان دهد.

سردار سازندگی  گفت: در ایران با مجموع توانمندی‌ها و ذهنیت مطلوبی که از آموزه‌های اقتصادی دریافت می‌شود، نیازی به زندگی مرتاضانه که با فرهنگ ملی و بافت تاریخی ما نیز جور در نمی‌آید، نیست. این امکان در کشور وجود دارد که با ارائه یک زندگی متوسط، تحقق درخواست‌های اکثریت طبقات اجتماعی فراهم آید. در این نگرش اقتصادی هیچ نیازی به تفکر گداپروری نیست. دولت به‌عنوان نیروی ناظر می‌تواند مجموع ثروت و توانایی‌های ملی و خصوصی را در جهت تولید ثروت به کار بندد.

وی مواکدا بیان می دارد ما امکان تامین مردم در حد متوسط را داریم، نه به‌عنوان صدقه‌خوری و گداپروری، بلکه باید انسان‌هایی بسازیم که روی پای خود درس بخوانند، کار کنند و خود را تامین کنند." هاشمی‌رفسنجانی با تاکید بر دانایی‌محوری به‌عنوان یکی از اهداف مهم چشم‌انداز 20 ساله گفت: "متاسفانه ما بدترین نوع مدیریت و استفاده از نعمت‌های الهی و ثروت‌های کشور را داریم.

 ‌ رئیس مجلس خبرگان رهبری با اعلام این که خود سند چشم انداز را تدوین کرده به نوعی احمدی نژاد را تحت سیطره خود عنوان کرد.

بهره‌وری بزرگ‌ترین کاری است که باید اتفاق بیفتد؛ این که ما از چاه نفت با استفاده از فشار گازی که در زیر آن وجود دارد برداشت می‌کنیم کار سختی نیست، بلکه کار سخت استفاده درست از منابع است که دانش و فنون پیشرفته می‌خواهد. این منابع ده‌ها هزار محصول زیرمجموعه خود دارند اما ما بدترین نوع مدیریت و استفاده از نعمت‌های الهی و ثروت‌های کشور را داریم.

مناطق عقب‌افتاده در آمایش سرزمینی باید سهم خود را بگیرند و این امر با شعار و حرف‌های پر زرق و برق به دست نمی‌آید، بلکه مسیر علمی روشنی دارد. اگر می‌خواهیم عدالت داشته باشیم نباید تقسیم فقر کنیم بلکه توزیع عدالت با توسعه‌غنا ممکن است. ما نمی‌توانیم بدون عدالت، پیشرفت، توسعه و برداشت درست از منابع انسانی و طبیعی داشته باشیم.‌ تامین اجتماعی با پرداخت چند شاهی به این و آن محقق نمی‌شود، بلکه فرد باید از زمان تولد تا بدرقه به گورستان از نظر تغذیه، تحصیل، بهداشت، تفریح، مسکن و شغل خاطرجمع باشد. ما نمی‌توانیم دگم و متحجر بمانیم. باید نیروهای عظیم به‌ویژه در بخش خصوصی و حتی در بخش دولتی را به حرکت درآوریم اما می‌بینید که این امر چقدر در این چند سال محقق شده است. ‌ با نفت 140 دلا‌ری هم اتفاقی نمی‌افتد ‌. اکنون خوب مشخص شده است که حتی اگر نفت بشکه‌ای‌140دلا‌ر هم باشد، اتفاقی نمی‌افتد، جز این که در این مدت به قیمت‌های بالا‌ وابسته شدیم و وقتی پول بیاید، برای خود میدان مصرف پیدا می‌کند اما اگر منبع قطع شود چه می‌شود؟

همان گونه که مشاهده شد هاشمی رفسنجانی شدید ترین حملات را علیه طرح های و برنامه های پایه ای دولت نهم بیان داشت که بی شک این سخنان در آرایش سیاسی ایران طی ماه های آینده بی تاثیر نخواهد بود و در پرتو همین اظهارات هجمه حملات جدی تری علیه دولت و داغ تر شدن بحث عبور از احمدی نژاد در انتخابات ریاست خواهد بود.‌

/ 7 نظر / 24 بازدید
استعداد کشف نشده!!!

سلام متن کامل حرفای هاشمی رفسنجانی رو در یاری نیوز خوندم...کم کم کاسه های صبرهمه داره لبریز میشه ..... به نظرم مجلس بازی سیاسی راه انداخته وگرنه همه می دونن که احمدی نجاد این جور چیزل براش مهم نیست محصولی نشد یکی دیگه مهم اینه که هیچ کدوم از اینا صلاحیت وزارت ندارن...!!!!!همشون مصلت اومدنشون همونیه که تو وبم گفتم...!!!!!

امید یگانه

سلام علی آقا [گل] بله... متاسفانه کارد به استخوون همه رسیده و دیگه صدای خودشونم در اومده. مطلب جالبی بود...ممنون[لبخند][گل]

بهتاج

سلام مصاحبه با دکتر رو کجا میتونیم بخونیم؟

حسین

سلام علی جان خوب هستی؟ ممنون از لطفت این اوضاع هم عجیب شده، معلوم نیست سر و ته ماجراها چیه متاسفانه من هم، در خیلی از طرفین، خرده شیشه احساس می کنم کاری که از دست من برمی آید دعا کردنه ولی اون هایی که دستشون تو کاره، باید نهایت تلاششون را انجام بدهند تا فردا همه را پشیمان نکنند علی جان، می خواستم ازت دعوت کنم، تا در این باره بنویسی http://hosain.bloghaa.com/1387/08/30/%d9%86%d9%88%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ba%d8%b2%d9%87/ خوشحال می شوم فعلا با اجازه، خداحافظ

رحمتی

برگزاری جشنواره مطبوعات را به شما و همه مطبوعاتی های ایران زمین تبریک می گویم و برایتان آرزوی موفقیت می کنم. از لطف شما سپاسگزارم.

امیر

سلام خیلی جالب بود قضیه محمود احمدی نژاد قضیه عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهده اگر وضع مملکت خراب شد حداقل خیلی از جریان ها واقیت خودشونو نشون دادند و یکم نقابشونو کنار زدند.