میت رامنی یکه تازی می کند

 قتل اوباما توسط یک کابوی

گویی ستاره بخت یک مرد آمریکایی با شلوار جین آمریکایی و کفش و کمربند خاص گاوچران ها شروع به درخشیدن کرده است. وی با تلفیقی از جان وین ستاره سینما و ریگان رئیس جمهور سابق آمریکا ایالت های آمریکا را یک به یک فتح می کند. او که یک کابوی (BOY COW) تمام عیار است همانند فیلم های وسترن رقبایش را یک به یک از میدان به در می کند تا در مقابل یک کاکا سیاه (اصطلاحی که به سیاه پوستان آمریکا اطلاق می شد) به نام باراک اوباما قرار گیرد و او را در کاخ سفید با یک فن هفت تیر کشی نقش زمین کند. آمریکایی ها که از هر موقعیتی برای تبلیغ و بزرگ نمایی کشور خود بهره برداری می کنند هر چهار سال یک بار در جریان انتخابات ریاست جمهوری خود و رقابت های کاندیداها، معرکه ای بزرگ و پر زرق و برق به راه می اندازد. در روزهایی که دموکرات ها کاندیدایی جز باراک اوباما ندارند، جمهوریخواهان با یکدیگر رقابت های سخت و گاه کشنده ای دارند.
رامنی که در سه دور قبلی ایالت های "آیوا"، "نیوهمپشایر" و "کارولینای جنوبی" همواره در میان دو نفر اول بود، سه شنبه توانست با شکست دادن نزدیک ترین رقیب خود، "نیوت گینگریچ" اکثریت آرای جمهوری خواهان فلوریدا را به خود اختصاص دهد.
رامنی در ایالت نیوهمپشایر هم برنده رقابت های درون حزبی جمهوری خواهان شده بود. فلوریدا که یکی از ایالت های کلیدی آمریکا برای این انتخابات به شمار می رود، چهارمین ایالتی بود که نامزد جمهوری خواه مورد نظر خود را برای دوئل نهایی با "باراک اوباما" در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور انتخاب کرد. 10ماه مانده به انتخابات الکترال آمریکا،رامنی با شکست دادن نزدیک ترین رقیب جمهوری خواه خود، نیوت گینگریچ، در این ایالت هم اینک گام بزرگی در جهت معرفی شدن به عنوان رقیب اصلی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر سال جاری برداشته است.  شمارش کامل آرا در فلوریدا حاکی است که میت رامنی 46 درصد، گینگریچ، رییس پیشین مجلس نمایندگان 32 درصد، ریک سنتورم، سناتور پیشین پنسیلوانیا 13 درصد و ران پال، نماینده تگزاس در مجلس نمایندگان هفت درصد از آرا را به خود اختصاص دادند.  میت رامنی، فرماندار پیشین ماساچوست و مولتی میلیونر است; وی همانند دو نامزد دیگر حزب جمهوری خواه یعنی نیوت گینگریچ و ریک سنتورم در سخنانی وقاحت آمیز وعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات، ایران را از راه تشدید فشارها، وادار به عقب گرد اتمی خواهد کرد.  میت رامنی اسنادی منتشر کرده که نشان می دهد او در دو سال گذشته 42 میلیون دلار درآمد داشته است و مشمول پرداخت بیش از شش میلیون دلار مالیات شده است. وی سه شنبه شب پیروزی خود را در مرکز همایش های شهر تمپا جشن گرفت و در این جشن، افراد سرشناس زیادی از شرکت های مهم و هم چنین سیاستمداران مختلف حضور داشتند. میت رامنی در سخنرانی خود پس از پیروزی در انتخابات ایالت فلوریدا گفت که "آماده ام تا این حزب و کشور خود را رهبری کنم."  وی در ادامه خطاب به باراک اوباما، رییس جمهوری فعلی آمریکا گفت: "آقای رییس جمهوری، تو را برای رهبری انتخاب کرده بودند اما تو به دنباله رو بودن روی آوردی، الان زمان آن رسیده است که کنار بروی." رامنی با لحنی تند در میان تشویق حامیانش گفت،اوباما می خواهد آمریکا را به مکانی تبدیل کند که دیگر هیچ کسی نتواند آن را بشناسد اما من ارزش ها و قوانین واقعی جامعه آمریکا را احیا می کنم.
 ایالت فلوریدا به خاطر فضای رقابتی شدیدتر رسانه ای و بزرگ بودن مساحت آن، از ایالت های دشوار برای پیروزی نامزدهای انتخاباتی به شمار می رود و پیروزی در این ایالت برای کاندیداها حائز اهمیت بسیار است.  میت رامنی در ماه گذشته با 29 درصد آرا برنده انتخابات نیوهمپشایر شده بود . در انتخابات آیووا، که نخستین زورآزمایی نامزدهای جمهوریخواهان بود، ریک سنتورم به پیروزی رسیده بود. انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان طی ماه های آینده در ایالت های دیگر آمریکا ادامه خواهد یافت و یکی از نقاط اوج آن روز ششم مارس خواهد بود که به "سه شنبه بزرگ" معروف شده است. در این روز، ده ایالت از جمله ماساچوست، تگزاس و ویرجینیا در انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان به نامزد مورد نظر خود رای خواهند داد. قرار است که کنوانسیون حزبی جمهوری خواهان در روزهای 27 تا 30 اوت در فلوریدا برگزار شود که در آنجا نامزد نهایی این حزب برای رقابت ماه نوامبر مشخص خواهد شد.
میت رامنی با بهره برداری از ضعف اقتصادی دولت باراک اوباما و مانور بر احیای هویت آمریکایی جریان های مختلف مخالف دموکرات ها را همراه خود کرده است. آنها هویت خویش را در بوی باروت و جنگ می بینند که برای طیف وسیعی از آمریکایی ها نشان دهنده اقتدار ایالات متحده است. دموکرات ها تعداد زیادی از کرسی های خود را در سنا و مجلس نمایندگان از دست داده اند و این موضوع را برای آنها تا حد زیادی مهلک و کشنده می کند.
برخی می گویند رامنی زیادی آمریکایی است اما همین موضوع برای بسیاری بر جذابیت میت می افزاید.
در جریان رقابت 2012 جمهوریخواهان که رامنی از مک کین شکست خورد، درآن برهه انتقاداتی درباره مذهب وی وجود داشت، تا جایی که او مجبور شد طی سخنرانی در دسامبر 2007 بر عقاید مسیحی خود تاکید کند و اعتقادات مورمون خود را کم اهمیت جلوه دهد. بهتر است اشاره ای به مورمونیسم و فعالیت مذهبی رامنی به عنوان یک مورمون داشته باشیم.
مورمون ها یک فرقه مذهبی هستند که خود را پیروان راستین عیسی مسیح می دانند. واژه مورمون بیشتر به اعضای کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخر الزمان (که کلیسای مورمون ها خوانده می شود)، اشاره می کند .
 این فرقه با داشتن مکاشفات جدید و اضافه کردن کتاب های دیگر در کنار کتاب مقدس (تنها منبع مورد موثق و اعتبار) خود را از مسیحیت اصیل جدا کردند. توانایی مالی بالا باعث نفوذ و تاثیر زیاد این فرقه در میان ملیت های مختلف در کشورهای مختلف دنیاست. شبهات بسیاری در مورد عقاید مورمون ها وجود دارد که با مسیحیت در تضاد است.
در تعالیم مورمون ها خدایان بسیاری وجود دارد، عیسی مسیح با خدا هم ذات است او مخلوق نیست بلکه از ازل وجود داشته است. عمل مسیح بعنوان کفاره گناهان تنها قادر است که گناهان پیشین را پاک کند.
 به همین منظور انسان برای تحصیل نجات می بایست به اعمال نیکو دست یابد. بر اساس عقاید مورمون ها در خارج از کلیسای مورمون نجات وجود ندارد. عادل شمردگی توسط ایمان مردود است و نجات شامل ایمان به مسیح، توبه، تعمید آب، اعمال نیکو و تعمید روح القدس با دست گذاری کشیشان مورمون می باشد. این نجات فرایندی است که به خدا شدن منتهی می گردد.
استگاه مورمون ها کشور آمریکاست. این آئین توسط یک کشیش آمریکایی به نام ژوزف اسمیت در سال 1830 تاسیس شد. سنت چند همسری برای مردان در میان مورمون ها از دیرباز وجود داشته است. اسمیت به عنوان بانی این فرقه در سال 1843 تعدد زوجات را متداول کرد. گفته می شود اسمیت در هنگام مرگ به سال 1844 دارای 48 همسر بود.
جمعیت حال حاضر مورمون های جهان بیش از 14 میلیون نفر برآورد شده است  از این تعداد بیش از نیمی از آنان خارج از ایالت متحده زندگی می کنند. آمریکائیان مورمون بیشتر در ایالت یوتا زندگی می کنند. جایی که 60درصد مردم آن مورمون هستند. ایالت های آیاداهو با چهارده درصد، نوادا نه درصد، آریزونا شش درصد، اورگان 4 درصد و 3 درصد از جمعیت سایر ایالت ها را مورمون ها تشکیل می دهند.
میت رامنی 64 ساله مابین سال های 1966-1968 مدت دو سال به عنوان مبلغ مذهبی مورمونیسم در فرانسه خدمت کرد. در سه ماه آخر فعالیت در پاریس وی به ریاست مبلغین مذهبی برگزیده شد. رامنی تصدیق کرده است، در نتیجه تجربه تبلیغ آئین مورمونیسم ایمان وی عمیق تر شده است.
 پس از بازگشت به آمریکا، رامنی در دانشگاه خصوصی مورمون های یوتا حضور پیدا کرد. در آن جا وی یک برنامه تلویزیونی را درست کرد که از طریق آن میلیون ها دلار به دانشگاه کمک جمع آوری کرد. کمک هایی که رامنی طی سال های اخیر به کلیسای مورمون ها اعطا کرده حدود 10 میلیون دلار تخمین زده می شود.
روند انتخاب کاندیدای نهایی جمهوری خواهان به این صورت است که یک فرد باید نخست در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان ایالت ایداهو پیروز شود. تا اینجای کار بخت با رامنی یار است زیرا حدود 25درصد از جمعیت افراد معتقد به مذهب یعنی یک پنجم جمعیت این ایالت را مورمون ها تشکیل می دهند .
براساس آخرین نظرسنجی ها میت رامنی از باراک اوباما در نظر افکار عمومی پیشی گرفته است; با کلیت آنچه که گفته شد، میت رامنی به عنوان یک ستاره وسترن به پیش می رود و هیچ کس قادر نیست جلوی اورا بگیرد. دور از ذهن نیست که ظرف چند ماه آینده تیر جمهوری خواهان بر سینه اوبامای سیه چرده بنشیند و کاخ سفید باز به تسخیر جنگ سالاران نو محافظه کار درآید و اوباما توسط یک کابوی آمریکایی به قتل برسد.

منتشره در روزنامه مردم سالاری

 

مطلب مرتبط: عطر باروت ریگان در لباس میت رامنی (16مهر1390)

/ 5 نظر / 33 بازدید
احسان اسلامی

سلام خوبی؟ من نمیدونستم وبلاگ داری. اینو همینطوری کشف کردم.

اشعیا

سلام برادر. بیمعرفتی منو به معرفت خودت ببخش. یه مدت نبودم و سرم خیلی شلوغ بود (والبته هنوز هست!). ولی هرازگاهی سرمیزدم بهت(البته پنهانی!). به یادت هستم. دعام کن یا علی

بچه یزد

سلام چاکریم خوبی؟دوباره شماره تو گم کردم برام بنویس

خاطره

فقط خواستم سلامی کرده باشم، یعنی اینکه به یاد شما هستم همچنان [لبخند]