مدودف دست پوتین را به عنوان رئیس جمهور بعدی روسیه بالا برد

بازگشت تزارمخوف کرملین

همزمان با ادامه گمانه زنی در مورد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری 2012 روسیه، رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور شنبه در کنگره حزب حاکم حاضر شدند.
دیمتری مدودف رئیس جمهوری روسیه گفت ، "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر این کشور باید در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 شرکت کند و خواستار بازگشت پوتین به کرملین در قامت رییس جمهوری روسیه شد.

به گزارش رویترز، کنگره دو روزه "روسیه متحد" که روز جمعه آغاز به کار کرده بود، در پی بحث در مورد فهرست حزب کنگره برای انتخابات قانونگذاری چهارم دسامبر برگزار شده است. در مقابل پوتین نیز از مدودف خواست تا بر انتخابات چهارم دسامبر (13 آذر) پارلمانی روسیه نظارت داشته باشد و رئیس جمهوری نیز آمادگی خود را در این باره اعلام کرد. پوتین روز شنبه گفت: می خواهم مستقیما بگویم که نسبت به آنچه باید در آینده روسیه انجام شود و اینکه ما باید چه نقش هایی داشته باشیم، مدت ها پیش (چند سال پیش) توافق کرده ایم.

مدودف دراین کنگره اعلام کرد که وی آماده انجام فعالیت  در دولت پس از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور است; به این ترتیب در صورت کاندیداتوری پوتین برای انتخابات ریاست جمهوری، مدودف به عنوان نخست وزیر برگزیده شود.

مدودف درحالی رسما نامزدی پوتین را در انتخابات آتی اعلام کرد که رئیس جمهوری روسیه پیشتر با اعلام تمایل خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده بود با پوتین برای رسیدن به این پست رقابت نمی کند.

مدودف گفته بود: من و پوتین رفقای قدیمی هستیم و رقابت ما به آنچه در سالهای اخیر به دنبال تحققش بودیم، لطمه خواهد زد. هر رئیس جمهوری موظف است علاقه به ادامه کار داشته باشد، اما اینکه تصمیم بگیرد در رقابت شرکت کند یا نکند، موضوع دیگری است .

کنگره روسیه متحد و یاران پوتین در حال رایزنی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ماه مارس سال آینده که ششمین انتخابات ریاست جمهوری از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق محسوب می شود، است.

اگرچه، هم پوتین و هم مدودف می توانند برای انتخابات سال آینده نامزد شوند اما در کمتر از شش ماه مانده به انتخابات، درخواست مدودف از پوتین به نوعی تعظیم رئیس جمهوری روسیه مقابل مقام نخست وزیر و شخص پوتین است. در همین حال ، ولادیمیر پوتین، نخست وزیر کنونی روسیه، قول داد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، اقدامات لازم را در جهت رونق اقتصادی روسیه به عمل خواهد آورد.

 کارشناسان معتقدند که پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده  این کشور حتمی است. قرار است مدودف در صورت ریاست جمهوری پوتین به عنوان نخست وزیر اصلاحات داخلی ای را که آغاز شده، گسترش دهد. از این رو مدودف به عنوان نامزد "حزب متحد روسیه" در چهارم دسامبر 2011 در انتخابات مقام نخست وزیری شرکت می کند.

مدودف در کنفرانس "حزب متحد روسیه" به نمایندگان گفت: "آن چه ما در این جا مطرح می کنیم، راهکاری است عملی. من برای پذیرش مسئولیت در دولت آتی آماده ام." هزاران عضو حزب و میهمانان شرکت کننده در کنفرانس، پس از این اعلام هلهله  کنان از جا برخاستند و دقایقی چند به کف زدن پرداختند.

مدودف سپس افزود: "ما می خواهیم در این انتخابات پیروز شویم تا کشور دوباره به چنگ کسانی که آن را ویران کردند، نیفتد." او گفت که "حزب متحد روسیه، این کشور بزرگ را که در سال های آغاز دهه   نود در هرج ومرج فرو رفته بود، به سوی ثبات هدایت کرد." پوتین پس از این سخنرانی، مدودیف را در آغوش کشید.

از چند ماه قبل، گمانه زنی در این باره که کدامیک از این دو نفر کاندیدای ریاست جمهوری خواهند شد، مطرح شده بود اما برخی می گویند ; اعلام نامزدی پوتین برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 روسیه، برای برخی از سیاستمداران، "غیرمترقبه" نبود و مدل پوتین مدودف برای چندین سال آینده روسیه طراحی شده است که شیوه نوینی از دیکتاتوری شاگرد و استاد و ادامه روند حاکمیتی واحد در کرملین است.

ولادیمیر پوتین در سال 2008 میلادی، پس از دو دوره چهارساله ریاست جمهوری، مطابق قانون اساسی این کشور دیگر نمی توانست خود را نامزد این سمت کند و مدودف را نامزد جانشینی خود کرد. او سپس نخست وزیر مدودیف شد. به اصلاح قانون انتخابات، روسای جمهوری روسیه اکنون می توانند برای دو دوره شش ساله به این سمت برگزیده شوند. پوتین اعلام کرد که خود را نامزد ریاست جمهوری می کند.

هم اینک با انجام تغییرات در قانون اساسی روسیه، مدت هر دوره ریاست جمهوری در این کشور از چهار سال به شش سال افزایش یافته است و این امر با پیروزی ولادیمیر پوتین در دوره بعدی ریاست جمهوری قدرت بیشتری به دولت او خواهد بخشید. 

ولادیمیر پوتین در کنگره حزب "روسیه متحد" با اعلام پذیرش نامزدی ریاست جمهوری وعده داد تا افزایش سطح دستمزدها و حقوق بازنشستگی را دنبال کند و پول بیشتری را برای آموزش، بهداشت و مسکن اختصاص دهد. با وجود نارضایتی های فزاینده در میان مردم عادی روسیه نسبت به حزب "روسیه متحد"، این حزب هم چنان حضوری بسیار پرنفوذ در صحنه سیاسی روسیه دارد و توانسته دیگر احزاب این کشور را به حاشیه براند.

نظرسنجی ها نشان می دهد وجهه شخص ولادیمیر پوتین در میان روس ها هم چنان در سطح بالایی قرار دارد و هوادارانش او را فردی "قوی و قاطع" توصیف می کنند که کشور روسیه برای مقابله با فساد مالی، شورش های اسلام گرایانه جدایی طلبان و شکاف فزاینده طبقاتی به او نیاز دارد. انتخابات ریاست جمهوری روسیه پس از انتخابات پارلمانی 4 دسامبر روسیه خواهد بود. حزب "روسیه متحد" که هم اینک 312 کرسی از 450 کرسی پارلمان این کشور را در دست دارد می کوشد در انتخابات بعدی هم چنان تسلط خود بر این پارلمان را حفظ کند.

منتشره در روزنامه مردم سالاری

/ 1 نظر / 22 بازدید
منتظر معجزه باش

دها سوال آزمونهای استخدامی با پاسخنامه: این سوالات فقط شامل سوالات دروس عمومی (زبان فارسی،معارف اسلامی،زبان انگلیسی،ریاضی،آمار،کامپیوتر،سوالات هوش و اطلاعات عمومی) می باشد که برای کلیه آزمونهای استخدامی مناسب می باشد. (بانک ها، شهرداری ها، شرکت نفت، شرکت گاز، آموزش و پرورش، ارگانهای دولتی و غیره......) *** به علت تشابه سوالات آزمونهای استخدامی هر سال نسبت به سالهای گذشته، مطالعه نمونه سوالات سالهای گذشته می تواند راهکاری مناسب جهت افزایش اطلاعات ، مرور دانستها و آشنایی با نحوه سوالات و در نتیجه افزایش احتمال قبول شدن در آزمونهای استخدامی باشد.